Станом на 25 березня 2020 року в Сумській області зафіксований 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19 у місті Суми. Про це повідомили в Сумській ОДА.
Людина знаходиться у спеціалізованому медичному закладі, ізольована і отримує допомогу відповідно протоколу лікування COVID-19.
Визначені всі контактні особи, які знаходяться на самоізоляції під медико-санітарним наглядом.
Крім того, повідомляється, що про остаточний діагноз у жителя Конотопського району, експрес-тест на COVID-19, якого дав позитивний результат, говорити поки зарано. Наголошується, що це – результат експрес-тесту, який є попереднім. У даному випадку можна говорити про підозру на коронавірус.
Зазначена особа ізольована та знаходиться під наглядом лікарів. Місцевими органами влади, медичними працівниками спільно з представниками Національної поліції України визначаються усі контактні особи пацієнта з підозрою на коронавірус.
Медиками взяті повторні аналізи від зазначеної особи, які направлені до Сумського обласного лабораторного центру. У разі отримання позитивного результату у Сумах аналізи будуть спрямовані до Києва для остаточного підтвердження діагнозу COVID-19.
Також раніше стало відомо, що в Конотопі померла жінка, в якої експрес-тест виявив коронаврус. Втім, посадовці наголошують, що результати експрес-тесту є попередніми і не є підставою встановлення остаточного діагнозу. Тільки після проведення лабораторного дослідження можна буде говорити про причину смерті.