Лікарі КНП «Центральна міська клінічна лікарня» провели першу на теренах Сумської області імплантацію кардіовертера дефібрилятора.
Мова йде про клінічний випадок рецидивуючої фібриляції шлуночків у 65-річної жінки, яку доставили до неврологічного відділення після раптової втрати свідомості.
Оскільки фатальні аритмії у пацієнтки повторювались загалом більше 10 разів та щоразу супроводжувались втратою свідомості навіть після застосування антиаритмічної терапії, медики ухвалили рішення про доцільність імплантації кардіовертера дефібрилятора. Допомогли колегам у проведенні операції спеціалісти КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр».
![](https://smr.gov.ua/images/news/Podii/2020/06/11/1404/101813836_2599059447077302_4056038816815658309_n.jpg)
А відтак, пацієнтці імплантували прилад під шкіру над грудним м’язом, який постійно слідкує за ритмом серця, а під час виникнення загрожуючих життю аритмій наносить електричний розряд, тим самим відновлюючи нормальну серцеву діяльність.
![](https://smr.gov.ua/images/news/Podii/2020/06/11/1404/101861172_2599059397077307_889465615455231741_n.jpg)
Принагідно фахівці КНП «Центральна міська клінічна лікарня» закликають містян не зволікати у разі виникнення проблем та звертатись на профільне консультування. Записатися на прийом можна за телефонами: (066)2676822 (лікар-кардіолог, ендоваскулярний хірург КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Денис УСТИМЕНКО; (050)6832400 лікар-інтервенційний кардіолог КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Олег САСЮК).
![](https://smr.gov.ua/images/news/Podii/2020/06/11/1404/102563892_2599059493743964_4887335150520324487_n.jpg)
За інформацією Сумської міськради