Днями в КП “Міськводоканал” повідомляли про масштабні ремонтні роботи на самопливному колекторі по проспекту Михайла Лушпи. Водоканалівці замінили тут 14 метрів повністю зношеної труби на нову і більш сучасну. В КП зауважили, щоб виконувати подібні роботи, комунальному підприємству необхідні дороговартісні спеціалізовані матеріали. Їх запас під час війни допомагають поповнювати міжнародні партнери. Зокрема, нещодавно сумський водоканал отримав вкрай необхідну допомогу від французьких друзів – гуманітарної організації Action contre la Faim (ACF), повідомляє підприємство 20 січня.
![](https://sumy.pro/wp-content/uploads/2023/01/IMG_20230120_103213_005.jpg)
![](https://sumy.pro/wp-content/uploads/2023/01/IMG_20230120_103212_610.jpg)
Це приблизно 100 метрів гофрованих труб різного діаметру, що використовуються для санації залізобетонних каналізаційних колекторів.
Зазначається, що це не перша допомога ACF Сумам. Влітку вони доставили водоочисну установку потужністю 6 куб. м/год у комплекті з резервуарами, реагентами, фільтрами, яку підприємство передало в користування Центральній міській лікарні. Гуманітарна місія АСF також планує безоплатно надати сумському водоканалу мобільні лабораторії для тестування якості води у разі застосування ворогом хімічної та біологічної зброї. Меморандум про співробітництво між КП та французькими благодійниками був підписаний у 2022 році і подовжений до 31 грудня 2023 року.