У Сумах після жорстких карантинних обмежень, прийнятих виконавчим комітетом у суботу 28 березня, під час недільної літургії 29 березня здійснювався обряд маслособорування у Іллінській церкві (що передбачає безпосередній контакт з прихожанами, недопустимий в умовах карантину).
Попри сувору заборону, прийняту напередодні органом місцевого самоврядування, перед входом до культової будівлі у черзі зібралося понад 150 чоловік – без захисних масок та дотримання безпечної дистанції. Варто наголосити, що у ситуації з дотриманням превентивних засобів у релігійних громадах вирішальна роль належить настоятелям храмів, які мають потурбуватися про безпеку прихожан та дотримання унормованих правил на території місцевої громади, та добре усвідомлювати ступінь відповідальності за їх порушення.
- Читайте також: УПЦ готова допомогти людям, які через COVID-19 залишилися без засобів до існування (ВІДЕО)
У зверненні виконавчого комітету до керівників релігійних громад від 30 березня зазначено: «Ураховуючи значне поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та встановлення на всій території України карантину згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами, внесеними постановами від 16.03.2020 № 215 та від 25.03.2020 № 239), з метою запобігання поширенню хвороби на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади, виконавчий комітет Сумської міської ради встановив Правила поводження на вулицях та в громадських місцях на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади під час карантину (рішення від 28.03.2020 № 175). Просимо дотримуватися вимог, встановлених вищезазначеним рішенням, поінформувати про них вірян та розмістити копію документа (додається) у культових спорудах (місцях зібрання)».
За інформацією Сумської міськради.
Фото: Миша Гринь/Facebook